Simi'ye Nasıl Gidilir?

Simi Vize Bilgileri

Hangi pasaporta sahip Türk vatandaşları vizesiz Simi’ye gidebilir ?

Yeşil ve gri (hizmet) pasaporta sahip olanlar.

Schengen ülkeleri olan Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Portekiz, Hollanda, Avusturya, İsviçre, Belçika, Lüxemburg, Finlandiya, İsveç, Norveç, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Macaristan, Polonya, Slovakya, Slovenya, Malta ve Yunanistan gibi ülkelerden herhangi birinde oturma müsaadesi olan Türk vatandaşları.

Yukarıda belirtilen 25 tane Schengen ülkesinden herhangi birinden geçerli Schengen vizesi olanlar,

Hangi  pasaporta sahip Türk vatandaşları Yunanistan’a gidemez ?

Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhriyeti’ne (KKTC)  giriş çıkış damgası bulunan Türk vatandaşlarının  Yunanistan’a girişlerine Yunan Resmi Makamlarınca izin verilmemektedir.

Bu sebeple, yeşil ve gri pasaportlar dahil olmak üzere herhangi bir Schengen ülkesinden geçerli Schengen vizesi dahi olsa eğer pasaportunda KKTC giriş çıkış damgası olan vatandaşlarımızın seyahat planlarını tekrar gözden geçirmelerini tavsiye ederiz.

Kapıda Vize Uygulaması ile ilgili;

Yunanistan’a ait 5 Ege Adası’na (Rodos, Kos, Samos, Midilli ve Sakız)  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları “Kapı Vizesi Programı” ile seyahat edebilmektedir. Ayrıca, Rusya Federasyonu, Beyaz Rusya (Belarus) ve Ukrayna vatandaşları da bu uygulamadan yararlanabilmektedirler.

Kapıda vize uygulaması 01 Nisan 2014 – 31 Ekim 2014 tarihleri arasında geçerlidir.

Vize işlemlerinin tamamlanabilmesi için, sefer tarihinden en geç 4 iş günü önceden evraklarınızı teslim etmeniz gerekmektedir.

Ankara Yunanistan Başkonsolosluğu vize  için şahsi başvuru kabul ediyor.

İrtibat tel: 0312 4367621