Simi'ye Nasıl Gidilir?

Simi Turları

Simi Adası’nın 26 deniz mili kuzeyinde olan ve Türkiye’de “Yabancı Damat” dizisi ile ün yapan Simi Adası, Yunan Adaları içinde en romantik olanlarındandır.   Simi Adası’na yakın olması sebebi ile, Rodos’a gelen bir çok turist Simi Adası’na günübirlik gezi turları için gelirler. Osmanlı Dönemi’nde Sömbeki olarak adlandırılmış olan Simi Adası’nda halk balıkçılık, süngercilik, ticaret ve turizm ile geçinir.  Adanın en büyük yerleşimi Symi Town ve Gialos kasabasıdır

Simi Adası, manastırlarının bulunduğu tenha koyları, Neoklasik şirin küçük evleri, daracık sokakları ve tavernaları ile ziyaretçileri kendisine hayran bırakır. Birbirinden güzel plajları bulunan Simi Adası’nda dar patikalar ziyaretçileri tarihin derinliklerine götürmektedir.

Simi’nin en çok ziyaret edilen yeri Panormitis Koyu’dur. Panormitis’te bulunan Moni Taksiharki Mikhail kilisesi, Yunanlı denizcilerin hac yeridir ve Ortokslar için en kutsal kiliselerden biridir.  Simi Adası’nda turistlerin ziyaret ettiği yerlerin başlıcaları şunlardır: Gialos’taki tarihi Saat Kulesi, Mihalaki Heykeli, Meçhul Asker Anıtı, Deniz Müzesi, Belediye Sarayı, Agios Ioannis Kilisesi ve Pedi Plajı.